top of page

Що таке фізкультура

Фізи́чна культу́ра, фізкультура — складова частина культури, пов'язана з системою фізичного виховання, організації спорту, спеціальних наукових дослідів, технічних засобів, потрібних для фізичного виховання і спорту, суспільної та особистої гігієни, раціональної організації активного відпочинку тощо.

Фізична культура є важливим засобом підвищення соціальної і трудової активності людей, задоволення їх моральних, естетичних та творчих запитів, життєво важливої потреби взаємного спілкування, розвитку дружніх стосунків між народами і зміцнення миру.

Мотивація школярів на уроках фізкультури.

Фізична культура - здоров'я та радість життя.

Технологія розвитку мотиваційних основ до уроків фізичної культури 
Однією з найбільш складних структур особистості є мотивування. Оскільки мотив завжди розглядався як основа діяльності, його формування присвячували свої дослідження практично всі вчені педагоги та психологи.  
Розглянемо одну з педагогічних технологій, яка об'єднала основні позиції, представлені в теоретичному описі технологій: їх проблематику, постановку цілей,вибір принципів, засоби моделювання змісту та створення умов гуманістичного виховання. Це технологія розвитку мотиваційних основ самоорганізації особистості старшокласника у процесі фізичного виховання. 
Головним чинником становлення основ самоорганізації тут виступає розробка педагогічних умов, що створюють сприятливе середовище для вимоги ціннісного потенціалу особистісних структур свідомості учнів. В якості пріоритетною розглядалася особистісна структура мотивування, що визначає ефективність запитання смислотворческой засади самоорганізації фізичної культури свідомості. 
Самоорганізація - найбільш гуманний засіб становлення суб'єктності. Але використовуються в практиці технології фізичного виховання спрямовані на цінності зовні привнесених способів формування необхідних дитячому організму якостей: стійкості, витривалості, здатності до опору різним фізичним навантаженням, вольових зусиль, рухових якостей і т.д. без співвіднесення зовнішнього педагогічного впливу з внутрішніми, ціннісними основами свідомості учня. Таке протиріччя знімає можливість смислової самоорганізації особистості у процесі фізичного виховання, як одну з найбільш значущих гуманістичних характеристик. 
Фізична культура свідомості - це первинна і невід'ємна частина загальної культури свідомості. Її первинність визначається початковим присутністю в людській свідомості потреб використовувати фізичну силу як для збереження життя, так і для захисту менш сильних. Саме вона визначає наявність вихованихкультурою, моральних та цивілізованих відносин між людьми. 
Основним показником фізичної культури свідомості є цивілізованість. Найважливіша функція цивілізації - привчання людини до культурних дій по відношенню до себе і собі подібних. Фізична культура свідомості, як один із проявів цивілізованості, самоорганізується гуманні, тобто згідні поняттю "людина" ставлення до свого здоров'я і до використання своїх фізичних переваг не на шкоду, а на благо менш сильних оточуючих. 
Деякі рівні самоорганізації особистості можуть бути досягнуті завдяки використанню нових засобів фізичного виховання. До них віднесені педагогічні умови, що сприяють перекладу ціннісного потенціалу свідомості учнів на більш високий, цивілізований рівень. Процес цього перекладу і визначається як процессамоорганізації фізичної культури свідомості, здійснюваної при педагогічної підтримки з боку вчителя. 
В основі технології - управління педагогічним впливом на позитивну мотивацію за допомогою створення умов, затребують її діяльність як особистісноїструктури, опосередковано впливає на фізичну культуру свідомості. 

bottom of page